Naše škola získala finanční prostředky na pokračování projektu Šablony pro ZŠ U Obory, reg. číslo CZ.02.02.XX/00/22_081/002/0004463 jehož cílem je zlepšení kvality vzdělávání a výsledků žáků v klíčových kompetencích, osobnostní a sociální rozvoj žáků, podpora žáků při hledání budoucího zaměření vzdělávání a podpora profesního růstu pedagogů ZŠ.

Projekt je spolufinancován Evropskou unií.

V rámci projektu na naší škole působí školní asistent, školní kariérový poradce, školní speciální pedagog a školní psycholog.

Školní asistent poskytuje větší podporu žákům ohroženým školním neúspěchem.

Školní kariérový poradce pomáhá žákům při volbě dalšího vzdělávání.

Školní speciální pedagog diagnostikuje speciální vzdělávací potřeby žáků školy a pomáhá vytvářet a zlepšit podmínky pro úspěšnou integraci žáků se speciálními vzdělávacími potřebami.

Školní psycholog zkoumá klima ve třídách, chování žáků, vytváří diagnostiku a poskytuje konzultace pro žáky, pedagogy a zákonné zástupce.