ŠVP Herlíkovice

Zprávy z Herlíkovic (9. - 13.5.)

Děti dojely do Herlíkovic v naprostém pořádku.
Nejprve jsme se ubytovali, vybalili a také povlékli postele. Pro některé děti skutečný oříšek, ale vše s pomocí učitelek zvládly. Po výborném obědě (kuře na paprice) se seznámily se svými instruktory, kteří si děti přebírají na odpolední aktivity. Zahrály si hry na seznámení, míčové hry a také například bezkontaktní rugby.
Následovala skvělá večeře - minutka s hranolkami, prostě mňamka. Večerní program, sprchování všech dětí (některé své nemyté tělo maskovaly deodorantem, ovšem našim zrakům a nosům neunikly), čištění zoubků a spát. Celou noc je hlídali instruktoři.
Po vydatné snídani vyrazili páťáci na výlet do Špindlerova Mlýna, ostatní se stali na dopoledne pečlivými žáčky. Odpolední klid na lůžku, telefony s rodiči, čtení dopisů od rodičů, babiček a dědečků. Odpoledne bylo nabito různými hrami, děti zdolávaly lanové překážky, musely také spolupracovat ve skupině - šlo jim to výborně. Další den jsme šli na výlet pěšky do Vrchlabí, navečer opékali buřty.
Odkaz na stránky agentury Sportlines, kde naleznete fotky a komentáře: je zde.

A. Klemencová