Škola v přírodě 2. stupeň

Podrobné informace ke škole v přírodě

Termín:                      01.11. – 06.11. 2010

Ubytování:                 RS Poslův mlýn (zděná budova)

V ceně:                       Doprava, ubytování, strava 5x denně včetně pitného režimu, program, instruktoři, zdravotník vč. lékárny, noční hlídání (instruktor), pojištění

Doprava:                    Autobusová: Autobus bude přistaven k ZŠ Vachkova (křižovatka ulic Morávkova a Vachkova) v den odjezdu tj. 01.11.2010 v  7:30. odjezd v 8:00. , odjezd z areálu 06.11. 2010 mezi 10:00 - 11:00.

Ubytování:     Ve zděné budově po 4-6 osobách.

Stravování:    Bude zajištěno 5x denně + pitný režim. Turnus začíná obědem. Turnus končí snídaní.

S sebou:

• malý batoh na výlety (musí se vejít pláštěnka, láhev s pitím, svačina)
  • školní taška či batoh a učení (učebnice i sešity, vybavený penál), žákovská knížka
  • obutí: pevná vycházková obuv, holinky (nejsou nutné, ale občas jsou k nezaplacení), botasky, sandály
  • oblečení: pláštěnka, šusťáková bunda, teplejší bunda na delší pobyt venku, kalhoty, tepláky (na ven i dovnitř), mikiny, svetry, trička s dlouhým i krátkým rukávem, čepice nebo šátek (kdo je zimomřivý, může i rukavice), pyžamo, ponožky, spodní prádlo – vše v dostatečném množství
  • hygienické potřeby: ručníky (alespoň 2), mýdlo, šampon, hřeben, zubní kartáček a pastu, toaletní papír, kapesníky (papírové i látkové), krém
  • ostatní: knížka, společenské hry, penál (s propiskami, tužkami, pastelkami a fixami), blok A4, láhev na pití (alespoň 1,5 l), náplasti, baterka
  • z tohoto všeho jsou bezpodmínečně nutné tyto věci: pláštěnka, pokrývka hlavy (šátek nebo kšiltovka)

Za osobní věci (MP3, MP4 přehrávače, mobilní telefony, kapesné – pokud ho budou chtít mít děti u sebe, herní konzole apod.) si děti zodpovídají samy!

Po celou dobu ŠVP platí pro žáky přísný zákaz kouření a konzumace alkoholických nápojů. Děti se i zde řídí Řádem školy. V případě jeho porušení, nekázně a opakovaném neuposlechnutí pokynů pedagogů, vychovatelů a zaměstnanců areálu jsou zákonní zástupci povinni na vyzvání vedoucí ŠVP své dítě odvézt domů bez nároku na vrácení části nákladů!

Veškeré léky, které dítě užívá, musí zákonný zástupce odevzdat při odjezdu zdravotníkovi zotavovacích akcí (výjimku tvoří spreje pro astmatiky, např. Berodual, Ventolin a inzulín). Jedná se i o léky na bolest (hlavy, menstruační bolesti apod.), léky, které dítě užívá pravidelně (na alergie aj.). Vezeme s sebou plně vybavenou lékárnu, která odpovídá zákonným normám, takže zde máme dostatečné vybavení analgetiky, antihistaminiky apod. Toto nařízení nám ukládá vyhláška č. 148/2004 Sb., o hygienických požadavcích na zotavovací akce pro děti.

Nedávejte, prosím, dětem velké zásoby jídla, zejména. chipsů, sušenek...

Co a kdy odevzdat před odjezdem: (upravte si dle svého)

• Potvrzení o zdravotní způsobilosti (platné 1 rok, stačí kopie, odevzdat do 26.10.)
  • U autobusu obálku, která bude obsahovat:
    • Potvrzení o bezinfekčnosti – podepisují zákonní zástupci, datum bude 1. listopadu 2010
    • Kopie kartičky zdravotní pojišťovny
    • Dotazník s kontakty na zákonné zástupce
    • Léky, které dítě užívá (pravidelně či jednorázově)

- potřebné formuláře naleznete ve složce  dokumenty

Doufám, že informace jsou jak pro vás, tak pro vaše děti dostačující. V případě jakýchkoli nejasností, dotazů, podnětů nás neváhejte kontaktovat,  nejlépe telefonicky na číslo školy 267713439.

Děkuji předem za respektování pravidel a kladnou spolupráci.