Projekt Cadet car

Základní škola U Obory se ve školním roce 2015/2016 zapojila do projektu Cadet car a navázala tak spolupráci se Střední průmyslovou školou strojnickou v Betlémské ul. v Praze. Tato spolupráce odstartovala vznikem kroužku, k jehož činnosti nám jsou zapůjčeny technické prostory školy a materiál na stavbu soutěžního vozíku Cadet car.

Smyslem práce na kroužku je postavit soutěžní vozík Cadet car a zúčastnit se s ním závodů Cadet Grand Prix. Prostřednictvím účasti v závodech Cadet Grand Prix a soutěžením motivovat žáky, umožnit jim postupné získávání praktických dovedností a ověřit si, že technika je důležitou součástí lidské činnosti, přispět k propagaci školy.

Dalším momentem činnosti kroužku je účast 8. června 2016 na 10. ročníku Setkání a prezentace prací studentů středních škol „Stre Tech 2016“, který pořádá ČVUT v Praze.

Kroužek probíhá každý čtvrtek na SPŠS Betlémská v čase cca 15.30 – 18.30 hod. pod vedením pana učitele Průchy.

cadetcar.jpg

Další fotky z kroužku naleznete ZDE.

Odborný program kroužku:

1. bezpečnost práce, eliminace bezpečnostních rizik při výrobě