Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktuální oznámení a upozornění

Úterý na cestách - Kolumbie

kolumbie.jpg

Po vánočních prázdninách nás v únoru čeká další Úterý na cestách. Tentokrát se podíváme do Kolumbie a nebude to jen tak obyčejná přednáška. Naši přednášející nás uvedou do tajů tamních indiánských kmenů. Jste zvědaví?

Přijďte v úterý 6.2. od 17:00 do učebny Česko (učebna 1). Těšíme se na vás!

 

Přejeme všem našim žákům, jejich rodičům a

ostatním přátelům naší školy

 úspěšný nový rok 2018

bez-nazvu.jpg

 

Čestné uznání za účast našich žáků

cestne-uznani.jpeg

KNIHOBUDKA ZŠ U Obory

knihobudka.jpg

Milí rodiče, chystáme se ve škole zřídit tzv. Knihobudku, místo, kde si vaše děti mohou zdarma půjčit knihu nebo nějakou knihu věnovat. Inspirovali jsme se projektem KnihoBudek, které můžete nalézt ve veřejných prostorech (www.knihobudka.cz). Pokud můžete a chcete, budeme rádi, když do naší vznikající Knihobudky darujete knihy, vhodné pro žáky základní školy, které jste již přečetli a dál je nevyužijete. Knihy nemusíte nutně darovat všechny najednou, ale lze je nosit průběžně, aby se naše Knihobudka postupně obměňovala. Můžete je také vyměňovat za jiné knížky z Knihobudky, které se vašim dětem budou líbit, a nebudou si je chtít jen půjčit, ale nechat. Těšíme se na literární poklady a děkujeme za spolupráci!

 

Doprava na PLAVÁNÍ!

Vážení rodiče, v poslední době informovala média, že doprava na výuku plavání bude pro děti základních škol zcela zdarma.

Naše škola včas podala žádost o dotaci a minulý týden jsme dostali rozhodnutí MŠMT o přidělení dotace na dopravu v celkové výši:

19 152,-Kč.

Tato přidělená částka pokrývá náklady na dopravu cca ze 20%. Proto je nutné, aby zbylou část za dopravu uhradili rodiče. Škola ze svých prostředků platí výuku plavání a pronájem bazénu.

Vyúčtování za dopravu včetně vrácení přeplatku dostanete na konci 1. pololetí, po ukončení plaveckého výcviku.

 

Poděkování!

Základní škola U Obory mnohokrát děkuje pánům Jiřímu Krákorovi a Petru Šebkovi ze společnosti PEGAS CONTAINER za zapůjčení kontejneru na sběr papíru, a to zcela ZDARMA, včetně všech služeb s dopravou a provozem kontejneru souvisejících.

dekujeme.jpg

 

ŠKOLNÍ DRUŽINA

Rozpis školní družiny naleznete ZDE, popřípadě v záložce školní družina.

 

ROZVRH HODIN

Rozvrh platný na 1. pololetí školního roku 2017/2018 je pod heslem ke stažení ZDE, popřípadě v záložce rozvrh.

 

Školní rok 2017/2018

Požadavky na školní rok 2017/2018 a jeho organizaci naleznete ZDE.

Informace pro první třídy se nacházejí ZDE.

 

Přístavba zahájena!

V úterý 20. 6. byla zahájena stavba přístavby ZŠ U Obory. Platí přísný zákaz vstupu na staveniště! Jedná se prostor za školou a vedle tělocvičny, kde dříve stával starý kurt.

 

ZÁPIS DO 1. TŘÍD

Všechny děti, které přišly k zápisu 19. -20.4.2017, a mají  trvalé bydliště ve spádové oblasti naší školy a ve spádové oblasti ZŠ nám. Bří Jandusů,

jsou přijaté.

Seznam přijatých dětí - ZDE.

Rozhodnutí o přijetí dítěte do naší školy si rodiče mohou vyzvednout od 3.5.2017 každý den od 7.30 do 16.30 (v pátek do 14.00) ve škole. Také rozhodnutí o odkladech jsou připravená k vyzvednutí.

 

 

Seznamte se!

K Vánocům jsem dostala jméno PLUTO!

zelva-uhlirska.jpgpluto.jpg

 

Poděkování za Vánoční zpívání 2016

dsc03455.jpg

Děkujeme všem vyučujícím, kteří s žáky nacvičovali pohádková vystoupení, dětem, které se nebály vystoupit na velkém pódiu, všem kteří pomáhali při přípravách i úklidu a zejména pak organizátorkám celé akce paní učitelce D. Wetterové a D. Baumrukové za nezapomenutelný zážitek z Vánočního zpívání 2016. Fotografie ZDE.

 

Informace ze školního spolku

V záložce ŠKOLNÍ SPOLEK (zde) najdete Dopis pro rodiče, ve kterém jsou aktuální informace ohledně nové předsedkyně spolku, příspěvků do školního spolku a schvalování nových stanov školního spolku.

 

Poděkování za projekt Edison

We thank all the students for their great work!

Děkujeme všem studentům

za jejich skvělou práci! 

img_4106.jpg

Velké poděkování patří také všem

hostitelským rodinám!

 

ZŠ U Obory je Etickou školou

Naše škole obdržela titul Etická škola bronzového stupně. Etická výchova, která je podporována MŠMT, je na naší škole vyučována v rámci průřezového tématu v různých předmětech. Toto ocenění jsme však získali zejména za celkové klima naší školy.

oceneni.jpeg

 
 
Děkujeme za sběr víček!
 

 

Díky všem pilným sběračům bylo odvezeno 766 kg víček.

Vy všichni jste přispěli na léčbu Elišky. Moc moc děkujeme a budeme rádi, když budete sbírat i dále.

Přeji krásné nadcházející prázdniny!

 

Eliška je sestřička našeho spolužáka. Je jí 7 let a má dětskou mozkovou obrnu. Na potřebnou léčbu (aby mohla chodit), kterou nehradí pojišťovna, shání její rodina finance. I vy můžete pomoci sběrem víček. 

 
 
                                      

Školní jídelna:

Přirozeně bezlepková jídla jsme do jídelníčku zařadili jako standardní jídlo pro všechny strávníky. Polévku-vývar se zeleninou nebo s bezlepkovou vložkou oddělíme pro nahlášený počet dětí, ale dítě si o ní musí požádat. Jelikož máme výběr z pěti jídel musíte svému dítěti obědy objednat nebo mu poradit co si má objednat. Též poradit, který doplněk si může vzít a co si nebrat (moučníky, cereálie). Výběr a zodpovědnost za zdravotní stav dítěte je plně v kompetenci rodičů. Jídlo pro celiaky připravíme, ale zda si jej objednají a vyzvednou je zcela na strávníkovi.

Abychom věděli kolik máme oddělit polévky, potřebovali bychom znát alespoň přibližný počet postižených dětí, které budou toto jídlo odebírat, ale jmenovitě je znát nepotřebujeme.