Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktuální oznámení a upozornění

Nový školního rok 2018/2019

Požadavky na nový školní rok a informace k jeho organizaci naleznete ZDE.

 

Hurá na prázdniny!

Přejeme všem našim žákům, rodičům i ostatním přátelům školy pohodové prázdniny!

Loučíme se s našimi bývalými deváťáky a těšíme se na budoucí prvňáčky :)

 

Do práce na kole i na ZŠ U Obory

Již třetí rok se účastníme projektu spolku Auto*Mat, který se snaží zlepšit životní prostředí ve městě. Cílem projektu Do práce na kole je snížit počet automobilů ve městech a tím i znečištění, které s nimi souvisí.

Náš čtyřčlenný učitelský tým bude do pedálů šlapat celý květen!

dpnk-2018.png

 

Příměstský tábor Věda nás baví

potřetí na naší škole

Kroužek Věda nás baví má na naši škole již dlouholetou tradici. Letní příměstský tábor bude na naší škole potřetí. Přihlašovat se na něj mohou děti od 1.-5. třídy již nyní na www.vedanasbavi.cz.

Termín tábora je 13.- 17.8. a letošním tématem bude VODA.

Více info ZDE.

veda.png

 

Přijímání žáků do 6.ročníku pro šk.rok 2018/19

V případě, že chcete přihlásit dítě do naší školy, tak zašlete e-mailem "Žádost o přijetí" (také v Dokumentech ke stažení) a pošlete na ivana.vodickova.zs@seznam.cz.

Na stejné adrese zodpovíme i případné dotazy.

 

Výsledky zápisu

Všechny děti s trvalým bydlištěm ve spádové oblasti ZŠ U Obory a ZŠ na nám. Bří Jandusů byly přijaty.

Rozhodnutí o přijetí do školy si můžete vyzvednout ve škole od 23.4. 2018 každý den od 7:30 do 16:45, v pátek do 14:00 hodin.

ROZHODNUTÍ O PŘIJETÍ - ZDE

 

 

Volby do Školské rady 2018

 Do Školské rady byly z řad zákonných zástupců žáků ve dnech 20. a 27.3. zvoleny Zuzana Töröková (89 platných hlasů) a Hana Mašková (Kosobudová) (87 platných hlasů). Náhradníkem je Gabriela Vojslavská (85 platných hlasů). Volební účast byla 67,7%

Děkujeme všem kandidátům i rodičům, kteří se voleb zúčastnili!

 

 

Změny v dopravním značení v okolí ZŠ U Obory

Od 22. 2. 2018 nebude možné odbočit z ulice Přátelství do ulice Vachkova. Vjezd k blízkosti školy bude možný přes ul. Morávkovu, která bude jednosměrná od ul. Lidického. Změny v dopravním značení byly učiněny z důvodu bezpečnosti vašich dětí! Ze stejného důvodu, prosíme rodiče, aby nejezdili do ulice Vachkova se snahou dopravit své děti co nejblíže ke škole, ohrožujete tím ostatní děti. Více informací k novému dopravnímu značení - ZDE.

jedno.jpg

 

Sledujte, jak rosteme 

Fotografie ze stavby přístavby školy ZŠ U Obory naleznete ZDE.

listopad_schodiste.jpg

 

 

Přejeme všem našim žákům, jejich rodičům a

ostatním přátelům naší školy

 úspěšný nový rok 2018

bez-nazvu.jpg

 

 

Čestné uznání za účast našich žáků

cestne-uznani.jpeg

 

KNIHOBUDKA ZŠ U Obory

knihobudka.jpg

Milí rodiče, chystáme se ve škole zřídit tzv. Knihobudku, místo, kde si vaše děti mohou zdarma půjčit knihu nebo nějakou knihu věnovat. Inspirovali jsme se projektem KnihoBudek, které můžete nalézt ve veřejných prostorech (www.knihobudka.cz). Pokud můžete a chcete, budeme rádi, když do naší vznikající Knihobudky darujete knihy, vhodné pro žáky základní školy, které jste již přečetli a dál je nevyužijete. Knihy nemusíte nutně darovat všechny najednou, ale lze je nosit průběžně, aby se naše Knihobudka postupně obměňovala. Můžete je také vyměňovat za jiné knížky z Knihobudky, které se vašim dětem budou líbit, a nebudou si je chtít jen půjčit, ale nechat. Těšíme se na literární poklady a děkujeme za spolupráci!

 

Doprava na PLAVÁNÍ!

Vážení rodiče, v poslední době informovala média, že doprava na výuku plavání bude pro děti základních škol zcela zdarma.

Naše škola včas podala žádost o dotaci a minulý týden jsme dostali rozhodnutí MŠMT o přidělení dotace na dopravu v celkové výši:

19 152,-Kč.

Tato přidělená částka pokrývá náklady na dopravu cca ze 20%. Proto je nutné, aby zbylou část za dopravu uhradili rodiče. Škola ze svých prostředků platí výuku plavání a pronájem bazénu.

Vyúčtování za dopravu včetně vrácení přeplatku dostanete na konci 1. pololetí, po ukončení plaveckého výcviku.

 

ŠKOLNÍ DRUŽINA

Rozpis školní družiny naleznete ZDE, popřípadě v záložce školní družina.

 

ROZVRH HODIN

Rozvrh platný na 2. pololetí školního roku 2017/2018 je pod heslem ke stažení ZDE, popřípadě v záložce rozvrh.

 

Školní rok 2017/2018

Požadavky na školní rok 2017/2018 a jeho organizaci naleznete ZDE.

Informace pro první třídy se nacházejí ZDE.

 

Seznamte se!

K Vánocům jsem dostala jméno PLUTO!

zelva-uhlirska.jpgpluto.jpg

 

Informace ze školního spolku

V záložce ŠKOLNÍ SPOLEK (zde) najdete Dopis pro rodiče, ve kterém jsou aktuální informace ohledně nové předsedkyně spolku, příspěvků do školního spolku a schvalování nových stanov školního spolku.

 

ZŠ U Obory je Etickou školou

Naše škole obdržela titul Etická škola bronzového stupně. Etická výchova, která je podporována MŠMT, je na naší škole vyučována v rámci průřezového tématu v různých předmětech. Toto ocenění jsme však získali zejména za celkové klima naší školy.

oceneni.jpeg

                                      

Školní jídelna:

Přirozeně bezlepková jídla jsme do jídelníčku zařadili jako standardní jídlo pro všechny strávníky. Polévku-vývar se zeleninou nebo s bezlepkovou vložkou oddělíme pro nahlášený počet dětí, ale dítě si o ní musí požádat. Jelikož máme výběr z pěti jídel musíte svému dítěti obědy objednat nebo mu poradit co si má objednat. Též poradit, který doplněk si může vzít a co si nebrat (moučníky, cereálie). Výběr a zodpovědnost za zdravotní stav dítěte je plně v kompetenci rodičů. Jídlo pro celiaky připravíme, ale zda si jej objednají a vyzvednou je zcela na strávníkovi.

Abychom věděli kolik máme oddělit polévky, potřebovali bychom znát alespoň přibližný počet postižených dětí, které budou toto jídlo odebírat, ale jmenovitě je znát nepotřebujeme.