Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktuální oznámení a upozornění

 

Ředitelské volno

Na dny 30. dubna 2018 a 7. května 2018 vyhlašuji ředitelské volno.

Pro děti z 1. – 4. ročníku, jejichž rodiče si je nemohou nechat doma, je zajištěno:

  1. Pro děti, které chodí do školní družiny, bude družina od 7:40 do 16:00.

  2. Pro děti, které nejsou přihlášené do družiny, pobyt ve škole (od 7:40) po dobu danou rozvrhem jejich třídy.

Děti nemají zajištěn oběd ve školní jídelně!

Písemné informace, jejichž součástí bude  potvrzení, zda dítě přijde či nepřijde do školy, dostanou děti na začátku dubna.

 

 

 

Změny v dopravním značení v okolí ZŠ U Obory

Od 22. 2. 2018 nebude možné odbočit z ulice Přátelství do ulice Vachkova. Vjezd k blízkosti školy bude možný přes ul. Morávkovu, která bude jednosměrná od ul. Lidického. Změny v dopravním značení byly učiněny z důvodu bezpečnosti vašich dětí! Ze stejného důvodu, prosíme rodiče, aby nejezdili do ulice Vachkova se snahou dopravit své děti co nejblíže ke škole, ohrožujete tím ostatní děti. Více informací k novému dopravnímu značení - ZDE.

jedno.jpg

 

Sledujte, jak rosteme 

Fotografie ze stavby přístavby školy ZŠ U Obory naleznete ZDE.

listopad_schodiste.jpg

 

Odpoledne pro předškoláky 

Zveme budoucí prvňáky a jejich rodiče na tradiční odpoledne pro předškoláky. Co náš čeká? Vyzkoušíme si tabule, lavice, židle, prohlédneme si celou školu. Podíváme se na učebnice a pracovní sešity, ukážeme si pomůcky pro prvňáčky. A na závěr si zkusíme si něco vyrobit. Těšíme se na vás ve čtvrtek 22. 2. od 15:00 do 17:00. Celá pozvánka ZDE.

odpoledne-pro-predskolaky2.jpg

 

Přejeme všem našim žákům, jejich rodičům a

ostatním přátelům naší školy

 úspěšný nový rok 2018

bez-nazvu.jpg

 

 

Čestné uznání za účast našich žáků

cestne-uznani.jpeg

 

KNIHOBUDKA ZŠ U Obory

knihobudka.jpg

Milí rodiče, chystáme se ve škole zřídit tzv. Knihobudku, místo, kde si vaše děti mohou zdarma půjčit knihu nebo nějakou knihu věnovat. Inspirovali jsme se projektem KnihoBudek, které můžete nalézt ve veřejných prostorech (www.knihobudka.cz). Pokud můžete a chcete, budeme rádi, když do naší vznikající Knihobudky darujete knihy, vhodné pro žáky základní školy, které jste již přečetli a dál je nevyužijete. Knihy nemusíte nutně darovat všechny najednou, ale lze je nosit průběžně, aby se naše Knihobudka postupně obměňovala. Můžete je také vyměňovat za jiné knížky z Knihobudky, které se vašim dětem budou líbit, a nebudou si je chtít jen půjčit, ale nechat. Těšíme se na literární poklady a děkujeme za spolupráci!

 

Doprava na PLAVÁNÍ!

Vážení rodiče, v poslední době informovala média, že doprava na výuku plavání bude pro děti základních škol zcela zdarma.

Naše škola včas podala žádost o dotaci a minulý týden jsme dostali rozhodnutí MŠMT o přidělení dotace na dopravu v celkové výši:

19 152,-Kč.

Tato přidělená částka pokrývá náklady na dopravu cca ze 20%. Proto je nutné, aby zbylou část za dopravu uhradili rodiče. Škola ze svých prostředků platí výuku plavání a pronájem bazénu.

Vyúčtování za dopravu včetně vrácení přeplatku dostanete na konci 1. pololetí, po ukončení plaveckého výcviku.

 

ŠKOLNÍ DRUŽINA

Rozpis školní družiny naleznete ZDE, popřípadě v záložce školní družina.

 

ROZVRH HODIN

Rozvrh platný na 2. pololetí školního roku 2017/2018 je pod heslem ke stažení ZDE, popřípadě v záložce rozvrh.

 

Školní rok 2017/2018

Požadavky na školní rok 2017/2018 a jeho organizaci naleznete ZDE.

Informace pro první třídy se nacházejí ZDE.

 

Seznamte se!

K Vánocům jsem dostala jméno PLUTO!

zelva-uhlirska.jpgpluto.jpg

 

Informace ze školního spolku

V záložce ŠKOLNÍ SPOLEK (zde) najdete Dopis pro rodiče, ve kterém jsou aktuální informace ohledně nové předsedkyně spolku, příspěvků do školního spolku a schvalování nových stanov školního spolku.

 

ZŠ U Obory je Etickou školou

Naše škole obdržela titul Etická škola bronzového stupně. Etická výchova, která je podporována MŠMT, je na naší škole vyučována v rámci průřezového tématu v různých předmětech. Toto ocenění jsme však získali zejména za celkové klima naší školy.

oceneni.jpeg

                                      

Školní jídelna:

Přirozeně bezlepková jídla jsme do jídelníčku zařadili jako standardní jídlo pro všechny strávníky. Polévku-vývar se zeleninou nebo s bezlepkovou vložkou oddělíme pro nahlášený počet dětí, ale dítě si o ní musí požádat. Jelikož máme výběr z pěti jídel musíte svému dítěti obědy objednat nebo mu poradit co si má objednat. Též poradit, který doplněk si může vzít a co si nebrat (moučníky, cereálie). Výběr a zodpovědnost za zdravotní stav dítěte je plně v kompetenci rodičů. Jídlo pro celiaky připravíme, ale zda si jej objednají a vyzvednou je zcela na strávníkovi.

Abychom věděli kolik máme oddělit polévky, potřebovali bychom znát alespoň přibližný počet postižených dětí, které budou toto jídlo odebírat, ale jmenovitě je znát nepotřebujeme.