Dne 19.3. 2024 se jako tradičně na ZŠ Hostýnská uskutečnilo okresní kolo biologické olympiáda kategorie C (8. a 9. ročníky ZŠ a paralelní ročníky osmiletých gymnázií).

Naši školu reprezentovaly dvě nejlepší účastnice školního kola – Hana Bolková a Eliška Linhartová (obě 9.C). Tématem olympiády bylo pro letošek „Život v lužních lesích“. Děvčata úspěšně splnila všechny 4 části olympiády – teoretický test, poznávačku organismů, laboratorní úkol a vstupní úkol. V rámci vstupního úkolu Hanka i Eliška vyrobily karetní hru kvarteto na téma dřevin lužních lesů. Obě sady kvartet obdržely nejvyšší možný bodový zisk.

.

V konečném pořadí Hanka Bolková obsadila 4. příčku a Eliška Linhartová vybojovala 3. místo. Obě si svým umístěním a celkovým vysokým ziskem bodů zajistily postup do krajského kola, které se uskuteční 9.5. na Stanici přírodovědců DDM hlavního města Prahy. Oběma děvčatům bych chtěla poděkovat za vynikající reprezentaci naší školy v průběhu celé školní docházky, ať se vám daří na středních školách a ZŠ U Obory vám děkuje za vaše biologické úspěchy, které jste pro naši školu s pravidelností získávali. Držíme vám palce v krajském kole.

Mgr. Hana Houšková
(vyučující PŘ)